גידול נימפאות

בפורום זה תקבלו את כל אשר תירצו לדעת בצמחי המים והגדה לבריכות הנוי וכן צמחי מים לאקווריום.

גידול נימפאות

הודעהעל ידי אריהכהן » ד' נובמבר 16, 2011 10:29 am

גידול נימפיאות
אריה כהן
נימפיאות משפחת צמחי מים שניתן להגדירן כצמח חובה בכל ברכת מים ביתית צמחים קלים לגידול בעלי פריחה מרשימה בדרך כלל מחודש מאי ועד נובמבר. הפריחה במגוון צבעים חלקם פרחי יום וחלקם פרחי לילה. צמח בוגר מאופיין במספר פרחים מדי יום לאורך כל תקופת הפריחה , הפרחים עצמם יפרחו בהתאם למינים השונים בין יום לשלושה ימים.
אור – נימפיאות נזקקות לצורך הפריחה לשמש מלאה לפחות במשך 5 שעות וככל שמשך החשיפה לשמש מלאה ארוך יותר הפריחה תהיה ארוכה יותר.
מים – רצוי להקפיד על לפחות 15 ס"מ מים מעל מצע השתילה ואף יותר לצמחים בוגרים וגדולים. רצויים מים שאינם קשים מדי הפניית צינור הניקוז של המזגן לברכה תשפר את איכות המים. אין חובת ערבול של המים מערכת סינון לברכה תהווה גורם לשיפור התנאים.
מצע השתילה – יש לשתול את הנימפיאות בעציצים , ניתן להשתמש בעציצי רשת ייעודיים או בעציצים רגילים בהם יש לקדוח חורים בדפנות. אין להשתמש במצע שתילה לצמחי בית או כל מצע המכיל כבול או קל-קר תוספות אלו יצופו על פני המים. יש להשתמש באדמה כבדה (שחורה) .
דישון - ניתן להוסיף למצע זבל אורגני או להשתמש בטבליות דישון ארוכות תמס בייחוד בעונת הפריחה כמו כן ניתן להשתמש בחומרי דישון המיועדים לצמחי אקווריום.
אצות – בשמש מלאה לא אחת נתקלים בבעיית ירוקת במים , כאשר הירוקת מועטה אין לראות בכך בעיה אבל אם היא מתעצמת אין להשתמש בכימיקלים שכן אלו עלולים לפגוע בנימפיאות , עדיף להוסיף למים צמחי מים שונים בעיקר צמחים צפים כמו יקינטון המים או חסת המים שרכים צפים או צמחי מים מחמצנים כמו אלף עלה או אלודאה. ניתן גם להצל לפחות חלקית על הבריכה.
דגים – כל סוגי דגי המים הקרים יכולים להיות תוספת מבורכת לבריכה , כדי למנוע פגיעה בנימפיאות רצוי לפזר על פני המצע חלוקי נחל שימנעו מהדגים לחפור במצע. דגים מסוימים ניזונים מצמחים פגיעתם בנימפיאות מזערית בייחוד אם יש להם צמחים אחרים מהם יוכלו לנשנש . דגי קוי ודגי זהב גדולים יכולים לעיתים להוות בעיה מכיוון שהם עלולים לפגוע דווקא בעלים הצעירים או בפקעים של הפרחים .
טיפול שוטף – כדי לקבל בריכה מרשימה יש לסלק עלים שהצהיבו וכן את הפרחים שסיימו לפרוח. במקרה של הופעת כנימות השיטה הפשוטה ביותר היא שטיפתן באמצעות זרם מים (הדגים כבר ישלימו את המלאכה). נימפיאות שגדלו יתר על המידה ניתן לפצל או לקטום את העלים החיצוניים. במהלך החורף ייעלמו מרבית העלים וצימוח חדש יתחיל באביב (מרץ-אפריל).
על משפחת הנימפיאות והמינים שבה בפעם הבאה.
האוסף הגדול ביותר בארץ של צמחים טורפים
ניתן לבוא וללמוד על צמחים טורפים ללא כל התחייבות
צמחים ומצע ייחודי לרכישה גם במשלוח
מחבר הספר "צמחים טורפים ומטריפים"
הספר הראשון והיחיד בעברית בנושא צמחים טורפים
לתיאום ביקורים נא להתקשר0528933797
אריהכהן
 
הודעות: 73
הצטרף: ב' יוני 06, 2011 7:59 pm

חזור אל צמחי מים וגדה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

cron