מאמר קצר בנושא ברכות שחייה ביולוגיות אקולוגיות

בריכות שחייה טיבעיות בעשייה עצמית

מאמר קצר בנושא ברכות שחייה ביולוגיות אקולוגיות

הודעהעל ידי aquagarden » ג' ינואר 14, 2020 9:07 pm

מאמר קצר על ברכת שחייה אקולוגית / ביולוגית

ברכות שחייה/שכשוך טבעיות פרטיות וציבוריות
ברכת השחייה הטבעית תוכננה על ידי כבר לפני שנים רבות ונבנתה על פי שיקולים אקולוגיים וסביבתיים. שהמטרה היא איכות מים מעולה ללא הכנסת כלור או מלחים שונים המאפשרים רחצה בשילוב עם הנאה ברמה גבוהה של סינון ביולוגי ללא כל סיכון בריאותי לאדם וסביבתו .
מניסיוני הרב על פני עשרות שנים של בניית ברכות נוי ופילטרים ביולוגים כמו-WETLEND הבלעדיים לאקווה גן הגעתי לרמות גבוהות של ידע שנלמד בשטח והבאתי את זה לידי ביטוי בבניית WETLEND
ולדוגמה ייחודית לנו זה ניקוי הפילטר שנעשה ברוב המקרים על ידי שינוי כוון ברז זרימת המים לאחור backwash. ברכות אלו משנות מיד את אופי החצר שלנו ומחזיר אותנו אל חווית הטבע כאשר לפתע ציפורים ופרפרים חוזרים לחצר וזה מדהים למראה והחשוב יותר זה איכות המים שאפשר לשתות אותם ללא כל סכנה.

כיצד פועלת הברכה הטבעית?


הטיפול הביולוגי במים נוצר בברכת WETLEND המקושרת אל ברכת הרחצה בצורות שונות אשר בא מתרחשים ההליכים הביולוגים של סינון המים אשר נעשה על ידי מצעי סינון ושורשי צמחי הגדה. המים מטוהרים שם באופן ביולוגי טהור והם חוזרים אל הברכה הראשית ברמות של מי שתייה הליך הניקוי העצמי הזה דומה למה שקורה בטבע שמיקרואורגניזמים הם שמשמשים לפירוק חלקיקים קטנים של המים המלוכלכים והמזוהמים. אנחנו גם משתמשים במערכת עיקור מים UV המותאם בחוזקו לכמות המים וכמות הרוחצים .לא עוד מערכות הניקוי המורכבות מבחינה טכנית של ברכות שחייה קונבנציונליות, שבהן יש צורך גם בשימוש גבוה בכימיקלים, במיוחד בכלור וכן בטיפול שוטף ויקר מאוד ולא בריא .

ברכות טבעיות כמו ברכות שחייה מוכלרות פרטיות וציבוריות

הרבה בעלי ברכות שחייה קונבנציונליות שוקלים את שינוי היעוד לברכות ביולוגיות אשר עלות אחזקתם ובריאות הרוחצים בהם היא נר לרגליהם.. לא את כל הברכות ניתן לשנות בגלל חוסר מקום בבניית ה- WETLENDולכן במקרים רבים אני מציע לבנות את ה-WETLEND על חשבון נפח הברכה אשר מקטין את מקום הרחצה.

אטרקציות וציוד בברכות הביולוגיות


בברכה הראשית המיועדת לשחייה שלאחר טיפול ביולוגי באזור ה- WETLEND אנו יכולים למעשה ליצור את כל הפעילות אשר אנו עושים בברכות המוכלרות. בעצם להשתמש בברכה לכל פעילויות ספורט המים. כמובן, אטרקציות נוספות, ניתן להתקין מזרקות, סילוני מים, מקפצות. סילוני מים לשחייה מול הזרם ועוד .
גודל אזור הטיפול WETLENDתלוי במספר פרמטרים.
לצורך קביעת גודל שטח ונפח הטיפול במים אנו צריכים לדעת את מספר המבקרים ביום וכמות המים בברכה הראשית. כמו כן חשוב לדעת את כמות שעות קרינת השמש היומית על הברכות וזרימות הרוח במקום. בנוסף מותר לחרוג ממספר המבקרים הקבועים בימים בודדים ובלבד שמספר החיידקים יהיה נמוך מערכי הגבול המכסימלי שלהם.

השוואת העלות ההחזקה בין הבריכה הטבעית ובין בריכת שחיה קונבנציונלית

על פי החישובים והניסיון שלנו, עלויות ההוצאה החודשית בברכת שחייה הביולוגית הטבעית זולות יותר מאשר בברכת שחייה מוכלרת. בברכת השחייה הביולוגית ההוצאה החודשית יכולה להגיע עד כ- 400 ₪ שזה אומר עלות צריכת החשמל ופיצוי מים המתאדים וגינון ה- WETLEND. חשוב לדעת שאנו יכולים לחסוך במים על ידי הזרמת מי נגר של המזגנים לברכה וכן דילול מסיבי של צמחי הגדה השתולים ב- WETLEN פעם בשנה על ידי גנן הבית או בעצמנו וכן חשוב לדעת שיש צורך בשמירת קרקעית הברכה ליד מדרגות הכניסה נקייה מאצות שאפשר להחליק עליהם. (יש פתרון טכני ומעשי גם לזה) .

לעומת זאת ברכות השחייה המוכלות עלות אחזקתם הוא יקר מאוד שזה אומר מערכות סינון ומינון, חלקי חילוף יקרים, חשמל, כלור או מלח, רובוט לעבודה קבועה לניקוי קירות הברכה שבדרך כלל עושה זאת איש שרות כך שהוצאות ברכת שחייה קונבנציונלית תעלה לנו בממוצע כ-1500 ₪ לחודש. צורפה לכאן בדיקת מים שנעשתה על ידי אוניברסיטת ירושלים לברכה ציבורית שבניתי בכוכב השחר
מנהל פורום זה
מנהל פורום דגים ב-ynet
http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-2652-16824,00.html
מנהל פורום אקווריומים ודגים בתפוז
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forum ... number=1=2
אתר אקווה גן
http://www.aquagarden.co.il/
aquagarden
Administrator
 
הודעות: 1756
הצטרף: ש' דצמבר 29, 2007 6:02 pm
מיקום: מרכז הארץ מודיעין

חזור אל בריכות שחייה טבעיות

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ואורח אחד

cron