אקווריום חדש.

בפורום זה נדון בכל הקשור לדגי נוי של מים מתוקים כולל אקווריומים, ציוד, סוגי דגים וכדומה.

אקווריום חדש.

הודעהעל ידי Nachman » ג' ינואר 31, 2017 7:31 pm

שלום וברכה,
בעבר היו לי הרבה סוגים וגדלים של אקוריומים (החזקתי רק ציקלידים אפריקאים) וכל הזמן הדגים שלי מתו ונשארו כמה דגים בודדים (לפי איך שזה היה נראה החזקים שרדו החלשים מתו).
שאלתי בזמנו המון מגדלים כל פעם אמרו לי משהו אחר הפילטר לא טוב המים לא טובים וכו וכו שום דבר לא עזר תמיד שקניתי דגים אחרי מספר חודשים נשארתי עם כמה דגם בודדים באקווריום. לאחר הפסקה של שנה וחצי של ייאוש מהאקווריומים רכשתי כעת שוב אקווריום של 120 ליטר, וקניתי גם 10 דגים חמודים כמובן ציקלידים אפריקאים (2 קרליוס, 2 אצי שחור, 2 מולטי שפינוזה, 2 תכשיטים, 2 כחול משהו לא זוכר.. ומנקה אחד)
בקיצור החשש שלי שהם ימותו לי כמו שהיה בעבר.. דיברתי עם המגדל שקניתי ממנו את הדגים והוא אמר לי: "זה פשוט הדגים שלך מתו מכיוון שהאכלת אותם רק פעם ביום והם היו רעבים לכן אכלו אחד את השני"...
ההצעה שלו הייתה תאכיל את הדגים כעת לפחות 3 , 4 פעמים ביום (האכלות קטנות).. (הוא אישית מאכיל אותם 7 פעמים ביום את הדגים שבאקריום שבבית שלו).

לאחר שיחה איתך היום הבנתי שזאת לא אמורה להיות הבעיה שהדגים מתו.. וצריך להאכיל את הדגים רק פעם ביום (אם הבנתי לא נכון תתקן אותי)

אז אם ככה החשש שלי שגם הדגים האלו ימותו עלה אצלי שוב, ואם כן אני שואל שוב מה הסיבה שהדגים בקביעות מתו לי?? נתתי להם את התנאים הכי טובים, עשיתי החלפות מיים קבועות, שילבתי דגים שמסתדרים אחד עם השני... נראה שעשיתי את הכל טוב והכל לא היה טוב... לא רוצה שוב פעם למצוא את עצמי עם 2 , 3 דגים...

- בנוסף הוא הביא לי פחם טוב לפילטר החיצונים ואמר לי שכל חצי שנה להחליף פחם (המיים שלי כעת ממש ממש צלולים ברוך השם). הבנתי ממך שפחם לא טוב לאקווריום . אז אוקי מה לעשות במקום? יש לי פילטר של אטמן דגם 3400 , 2200 ליטר לשעה... 4 ליבות, כמה טוף לשים בכל ליבה? והאם להוציא את כל הספוגים, קרמיקה, עיגולים שחורים כאלו מפלסטיק?
אם אני ישאיר רק טוף איך הליכלוכים הקטנים ישאבו ואיך המיים יהיו צלולים בלי כל הקרמיקה פחם וכו?

- שאלה נוספת האם יש תחליף לשאיבת רפש? מלבד שזה עבודה מתישה שגוזלת לי המון זמן זה גם נשמע לי לא הגיוני שפעם בשבוע אני אמור להוציא את כל הדקורציה שלי מהאקווריום ולעשות שאיבות רפש.. איך יתכן שהפילטר החיצוני לא שואב את כל הרפש הזה?!

- שאלה אחרונה- מה הכי חשוב שהיה באוכל של הדגים? חלבון? שומן?... ראיתי אוכל לדגים של fish4u אוכל ממש זול האם אתה ממליץ לקנות אותו? או ללכת על משהו שנראה קצת יותר איכותי כמו dajana או tropical? שזה קצת יותר יקר אבל ראיתי עליהם משובים חיוביים?

אני מתנצל שהארכתי, ומודה לך מאוד על שצירפת אותי לפורום..
Nachman

Re: אקווריום חדש.

הודעהעל ידי Nachman » ג' ינואר 31, 2017 7:37 pm

שכחתי דבר נוסף, האם אפשר לשים באקוריום של ציקלידים אפריקאים צמחייה אמיתית לא מפלסטיק? או שהם יאכלו אותה..
Nachman

הודעהעל ידי Nachman » ד' פברואר 01, 2017 7:40 pm

בבקשה עזרה...
Nachman

הודעהעל ידי aquagarden » ה' פברואר 09, 2017 8:22 pm

אז אם ככה החשש שלי שגם הדגים האלו ימותו עלה אצלי שוב, ואם כן אני שואל שוב מה הסיבה שהדגים בקביעות מתו לי?? נתתי להם את התנאים הכי טובים, עשיתי החלפות מיים קבועות, שילבתי דגים שמסתדרים אחד עם השני... נראה שעשיתי את הכל טוב והכל לא היה טוב... לא רוצה שוב פעם למצוא את עצמי עם 2 , 3 דגים...

תשובה : ראשית החלפות מים מיותר בהחלט עם ציוד תומך שיש לך לאקווריום (הפילטר)

- בנוסף הוא הביא לי פחם טוב לפילטר החיצונים ואמר לי שכל חצי שנה להחליף פחם (המיים שלי כעת ממש ממש צלולים ברוך השם). הבנתי ממך שפחם לא טוב לאקווריום . אז אוקי מה לעשות במקום? יש לי פילטר של אטמן דגם 3400 , 2200 ליטר לשעה... 4 ליבות, כמה טוף לשים בכל ליבה? והאם להוציא את כל הספוגים, קרמיקה, עיגולים שחורים כאלו מפלסטיק?
אם אני ישאיר רק טוף איך הליכלוכים הקטנים ישאבו ואיך המיים יהיו צלולים בלי כל הקרמיקה פחם וכו?

תשובה : מה שהוא מכר לך נקרא כימי פיור והוא לא פחם הוא חומר כימי שמכניסים אותו למים רק לאחר פעילות תרופתית לשם ספיחת עודםי התרופה וכן אפשר להשתמש בו לניקוי המים אבל יש צורך להוציא אותו מהמים כל שבוע לשטיפה (רשום על האריזה)

- שאלה נוספת האם יש תחליף לשאיבת רפש? מלבד שזה עבודה מתישה שגוזלת לי המון זמן זה גם נשמע לי לא הגיוני שפעם בשבוע אני אמור להוציא את כל הדקורציה שלי מהאקווריום ולעשות שאיבות רפש.. איך יתכן שהפילטר החיצוני לא שואב את כל הרפש הזה?!

תשובה : שאיבת רפש יש צורך לעשות אך ורק באם ישנה הצטברות של רפש ואם יש.. סימן שהמים החוזרים מהפילטר לא מכוונים נכון אל תחתית האקווריום . יש לשנות זרימות המים החוזרים מהפילטר כל בשוע לכוון אחר וכלפי תחתית האקווריום כך שלא נוצרים מרבצי רפש והכל חוזר אל הפילטר.

- שאלה אחרונה- מה הכי חשוב שהיה באוכל של הדגים? חלבון? שומן?... ראיתי אוכל לדגים של fish4u אוכל ממש זול האם אתה ממליץ לקנות אותו? או ללכת על משהו שנראה קצת יותר איכותי כמו dajana או tropical? שזה קצת יותר יקר אבל ראיתי עליהם משובים חיוביים?

[b]תשובה : המזון ברגע שמכיל 30% חלבון הוא מצוין לדגי מש הטילפייה לא לקנות מזון עם ציורים יפים על האריזה זה מייקר את המחיר.[/b]

שכחתי דבר נוסף, האם אפשר לשים באקוריום של ציקלידים אפריקאים צמחייה אמיתית לא מפלסטיק? או שהם יאכלו אותה..

תשובה : ממש לא
מנהל פורום זה
מנהל פורום דגים ב-ynet
http://www.ynet.co.il/home/0,7340,L-2652-16824,00.html
מנהל פורום אקווריומים ודגים בתפוז
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forum ... number=1=2
אתר אקווה גן
http://www.aquagarden.co.il/
aquagarden
Administrator

הודעהעל ידי Nachman » ה' פברואר 09, 2017 9:03 pm

צלי היקר, אני מאוד מודה לך על התשובה המפורטת!!!
יש עדיין שאלות מסויימות שלא קיבלתי עליהם תשובה ועוד שאלות שאשמח לקבל עליהם מידע נוסף ובהירות: (מחילה שלא הספקתי להתקשר היום כפי שקבענו).

1. כמה טוף לשים בפילטר שלי על מנת לעשות אותו ביולוגי? (כאמור פילטר חיצוני 4 תאים אטמן 3400)

2. האם להוציאמהפילטר את כל שאר ההפריטים שנמאים בו :ספוגים, פרלון, קרמיקה, עיגולים שחורים כאלה וכו ולהשאיר רק טוף? (על הצד שכן מה יגרום לפילטר לנקות את הליכלוכים הקטנים)

3. "החלפות מים ממש מיותרות" אז אם ככה מה האלטרנטיבה על מנת שהמיים שלי לא יהיו צהובים /ירוקים? האקווריום שלי פועל כשבועיים וכבר המים התחילו לקבל גוון צהבהב וזה רק הולך ומחמיר... (אני ממש לא אוהב את הצבע הזה בכלל :)

4. אני רוצה להיות בטוח לכן מוודא שוב, כל סוג מזון ולו הפשוט ביותר שיש בו 30 אחוז חלבון הוא טוב בהחלט לדגים שלי?!

5. האם עדיף לשים במקום החצץ קווארץ שיש לי חצץ ים? (ככה קראתי באחד המאמרים שלך), או שזה מדובר על דגי מים מלוחים וכדומה...

6. האם מומלץ לשים פילטר פנימי גם באקווריום?

7. האם מומלץ להביא דגים מנקים לאקווריום אם כן כמה מומלץ או שזה לא משנה?

8. כמה דגים אני יכול להוסיף לאקווריום שלי כאמור יש לי אקווריום 60 על 50 על 40 ויש לי בו כעת 10 דגים אפריקאים, מעוניין להוסיף עוד קצת דגים האם אפשרי...?

9. פעם בכמה זמן מנקים את הפילטר החיצוני?

10. האם זה טוב שתאורה תהיה דלוקה באקווריום 8 שעות (כפי שקראתי באחד המאמרים שלך) או שכדאי כמה שפחות זמן שהתאורה תהיה דלוקה...

מקווה שתוכל לענות לי על השאלות הללו גם: (אם לא מקסימום אתקשר ברשותך כמובן ...)

11. קראתי באחד המאמרים שלך על "ניקוי לאחור" לא בדיוק הבנתי מה עושים ואיך עושים זאת...

12. דבר אחרון לא בדיוק הבנתי כיצד למקם את הצינור יציאה של הפילטר על מנת שלא יצטבר לי רפש...

אני מתנצל על ריבוי השאלות ושוב מודה לך מאוד על התייחסותך ועל תשובותיך המפורטות!!
Nachman

הודעהעל ידי aquagarden » ה' פברואר 09, 2017 9:28 pm

. כמה טוף לשים בפילטר שלי על מנת לעשות אותו ביולוגי? (כאמור פילטר חיצוני 4 תאים אטמן 3400)

תשובה : כמה שיותר הטוף צריך להיות גדול ולא קטן וצפוף

2. האם להוציא מהפילטר את כל שאר ההפריטים שנמאים בו :ספוגים, פרלון, קרמיקה, עיגולים שחורים כאלה וכו ולהשאיר רק טוף? (על הצד שכן מה יגרום לפילטר לנקות את הליכלוכים הקטנים

תשובה : להשאיר ספוג אחד בלבד ואת הפרלון לזרוק.. יכול להשאיר את היתר בפילטר הביולוגי הכל מתמסמס .

3. "החלפות מים ממש מיותרות" אז אם ככה מה האלטרנטיבה על מנת שהמיים שלי לא יהיו צהובים /ירוקים? האקווריום שלי פועל כשבועיים וכבר המים התחילו לקבל גוון צהבהב וזה רק הולך ומחמיר... (אני ממש לא אוהב את הצבע הזה בכלל :)

תשובה : מים צלולים קליר הם לא מים בריאים חייב שהמים יקבלו גוון ירוק הוא צהבהב.

4. אני רוצה להיות בטוח לכן מוודא שוב, כל סוג מזון ולו הפשוט ביותר שיש בו 30 אחוז חלבון הוא טוב בהחלט לדגים שלי?!

תשובה : שהמזון יהיה מיועד לדגי משפחת הטילפיה ומכיל עד 30% חלבון

5. האם עדיף לשים במקום החצץ קווארץ שיש לי חצץ ים? (ככה קראתי באחד המאמרים שלך), או שזה מדובר על דגי מים מלוחים וכדומה...

תשובה : רצוי טבעי אבל גם קוורץ טוב

6. האם מומלץ לשים פילטר פנימי גם באקווריום?

תשובה " ממש לא את זרימות המים אתה מקבל מהמים החוזרים מהפילטר

7. האם מומלץ להביא דגים מנקים לאקווריום אם כן כמה מומלץ או שזה לא משנה?

תשובה : עד היום לא נתקלתי בדג המנקה לכלוך הכוונה שלך לדג המנקה ואוכל את האצות על המוצגים וזכוכית שבאקווריום
אתה יכול להוסיף אחד האם האקווריום מקבל אצות. וקיבל אצות האקווריום בריא.

8. כמה דגים אני יכול להוסיף לאקווריום שלי כאמור יש לי אקווריום 60 על 50 על 40 ויש לי בו כעת 10 דגים אפריקאים, מעוניין להוסיף עוד קצת דגים האם אפשרי...?

תשובה : באקווריום שלך 120 ליטר ואתה לא יכול להכניס יותר .כאשר יגדלו תצפה לדילול טבעי של הדגים מאחר שהם יריבו על הטרטורייה שלהם.

9. פעם בכמה זמן מנקים את הפילטר החיצוני?

תשובה : מה שפחות ולנקות רק כאשר זרימת המים יורדת מאוד.

10. האם זה טוב שתאורה תהיה דלוקה באקווריום 8 שעות (כפי שקראתי באחד המאמרים שלך) או שכדאי כמה שפחות זמן שהתאורה תהיה דלוקה...

תשובה: חייב לפחות 8 שעות אתה יכול להפעיל עם שעון שבת מהשעה 12.00 עד 22.00

מקווה שתוכל לענות לי על השאלות הללו גם: (אם לא מקסימום אתקשר ברשותך כמובן ...)

תשובה : בתקווה שאני עוזר לך

11. קראתי באחד המאמרים שלך על "ניקוי לאחור" לא בדיוק הבנתי מה עושים ואיך עושים זאת...

תשובה : קרא בעיון ותבין . אם לא חזור אלי בשעות העבודה בטלפון.

12. דבר אחרון לא בדיוק הבנתי כיצד למקם את הצינור יציאה של הפילטר על מנת שלא יצטבר לי רפש...

תשובה : אתה צריך לשנות רק את כיוון הזרימה מהיציאה של המים החוזרים מהפילטר אל האקווריום כל שבוע שבועיים

אני מתנצל על ריבוי השאלות ושוב מודה לך מאוד על התייחסותך ועל תשובותיך המפורטות!!
Nachman
אין צורך אני כאן בשביל זה
לילה טוב
מנהל פורום זה
מנהל פורום דגים ב-ynet
אתר אקווה גן
aquagarden
Administrator

הודעהעל ידי Nachman » ו' פברואר 10, 2017 12:46 pm

וואהו צלי אתה פשוט איש מדהים מודה לך מאוד מאוד!!
אעשה בקרוב את כל הדברים שהצעת לי.
ממש תודה רבה לך ושבת שלום!
Nachman

הודעהעל ידי Nachman » א' פברואר 12, 2017 9:19 pm

שלום צלי היקר,
הייתי היום בחנות של פרחים וביקשתי "טוף גדול" (עבור הפילטר החיצוני), והמוכר הראה לי כמה וכמה גדלים של טופים גדולים חחח, האם טוף בגודל של זית זה מספיק גדול? או כגודל של ביצה... או יותר גדול גם מגודל של ביצה?
שאלה נוספת בבקשה, את צינור הכניסה של הפילטר היכן למקם גבוה או נמוך ליד המצע? וכן את הצינור יציאה של הפילטר האם למקם בצד השני של האקווריום במקום גבוה או נמוך?
מודה לך מאוד, נחמן.
Nachman

הודעהעל ידי aquagarden » א' פברואר 12, 2017 9:34 pm

הי נימן
יש מאמר כאן בפורום "האקווריום.. המדריך לחובב המתחיל"
קרא אותו היטב יש שם את כל שאתה צריך לדעת בנושא של הפילטר החיצוני.
גודל הטוף הוא כאגוזים גדול יותר מזית
מנהל פורום זה
מנהל פורום דגים ב-ynet
אתר אקווה גן
aquagarden
Administrator

הודעהעל ידי Nachman » א' פברואר 12, 2017 10:10 pm